
In het teken van Klimaatplan 2030
Ichtegem, 15 december 2023 – Het lokaal bestuur van Ichtegem heeft tijdens de gemeenteraadszitting van 14 december twee nieuwe premie-initiatieven gelanceerd. Deze initiatieven, gericht op de aanplant van groen en ontharding, zijn onderdeel van het Klimaatplan 2030. De reglementen ondersteunen inwoners financieel bij het vergroenen van hun omgeving en het creëren van meer biodiversiteit.
Groen stimuleren in privétuinen en agrarisch gebied
Het eerste reglement, gericht op de aanplant van bomen en hagen, biedt inwoners een subsidie voor het groener maken van hun tuinen. “We breiden een bestaand subsidiereglement uit om de aanleg van hagen en heggen in privétuinen aan te moedigen”, legt klimaatschepen Celesta Muylle uit. De premie bedraagt 15 euro per boom en 1 euro per plant voor hagen, met een maximum van 75 euro per huishouden per jaar.
Ontharding voor een duurzame toekomst
Het tweede reglement focust op ontharding en vergroening, essentieel voor het behoud van biodiversiteit en een koelere leefomgeving. “Ontharding en vergroening zijn cruciaal voor het realiseren van onze klimaatdoelstellingen”, benadrukt schepen Muylle. Voor projecten die minimaal 5m² ontharde oppervlakte vergroenen, geldt een premie van 10 euro per m², met een maximum van 500 euro per adres.
Betrokkenheid en actieve participatie
Met een budget van 10.000 euro voor elk project in 2024, hoopt het gemeentebestuur op een brede deelname van de inwoners. “Deze premies zijn een uitnodiging aan onze inwoners om actief bij te dragen aan een groener en duurzamer Ichtegem”, sluit de klimaatschepen af.
Voor meer informatie: Annelien Roose, Dienst Communicatie Ichtegem E-mail: communicatie@ichtegem.be Telefoon: 059 34 11 20
Tekst: Andy Vermaut en Serge Jansen van www.westnieuws.be