
Van zand tussen de tenen tot livemuziek aan zee: radiozender JOE pakt uit met een nieuwe locatie, frisse verwennerijen en een vleug spektakel
De kustlijn van Westende kreeg deze week een opvallende en zomerse metamorfose. Geen gewone installaties op de zeedijk dit jaar, maar een volwaardig strandconcept van radiozender JOE, dat letterlijk in het zand werd neergepoot. Met een levendige cocktail van ijs, muziek, kinderanimatie en verrassingen mikt JOE Parad’ice Beach deze zomer op een intensere totaalbeleving, zonder de ruis van commerciële kermiskramen.
Van dijk naar strand: een bewuste verplaatsing
Wie de vorige zomers al eens afzakte naar Westende, herinnert zich ongetwijfeld de JOE-studio op de zeedijk. Maar in 2025 koos de zender voor een radicale verandering: alles verhuisde richting strand, vlakbij surfclub De Kwinte. Volgens betrokken organisatoren biedt het strand niet alleen een ruimere beleving, maar ook een sfeer die veel dichter aansluit bij het radioconcept: luchtig, open, en vol verrassing.

Centraal in het nieuwe decor staat een stijlvol opgebouwd ijssalon, dat al op de openingsdag voor de nodige drukte zorgde. Daarnaast zijn er de populaire JOE Bubble Waffle-creaties, frisse cocktails en mocktails – met op weekdagen tussen 16 en 18 uur een Happy Hour-formule waarbij bezoekers voor één drankje een tweede gratis krijgen.
Voeten in het zand tijdens liveconcerten
Een andere opvallende vernieuwing: het podium met frontaal zeezicht, waarop een reeks liveoptredens wordt voorzien. Op woensdagavond 10 juli trapte MAKSIM de concertreeks af, die op zaterdag 26 juli wordt verdergezet door Metejoor en op donderdag 8 augustus afgesloten wordt door Natalia.
De intieme setting – geen tribunes, geen beton – maakt dat het publiek deze keer echt tussen de duinen en met de voeten in het zand kan genieten van livemuziek. De optredens blijven gratis en zijn bedoeld om zowel toevallige strandbezoekers als trouwe fans van de zender samen te brengen.
Zonder kermis, mét aandacht voor kinderen
Anders dan vorige edities is er dit jaar geen rad van fortuin of kermisgedeelte. Toch werd aan de jongsten gedacht. Kinderen tot 12 jaar kunnen dagelijks tussen 11 en 18 uur aan de slag in de LEGO-corner, een plek waar creativiteit centraal staat.

Op zondag 12 juli komt LEGO-ambassadrice Steffi Mercie langs om haar kneepjes te delen en kinderen te inspireren. De vier opeenvolgende zaterdagen – 12, 19 en 26 juli, én 2 augustus – worden van 16 tot 18 uur extra opgefleurd door een live performance van professionele cocktailshakers. Met flessen die draaien, vloeistoffen die fonkelen en smaken die zich in de lucht mengen, brengen deze SodaStream-acts een vleug vakmanschap en theater naar het strand.
Een afwezige burgemeester, een aanwezige boodschap
Opvallend was de afwezigheid van burgemeester Jean Marie Dedecker bij de officiële opening van JOE Parad’ice Beach. Wegens verplichtingen in het parlement kon hij niet tijdig in Westende aanwezig zijn. De burgemeester, die bekendstaat om zijn uitgesproken visie en rechtlijnigheid, reageerde vanuit Brussel met een persoonlijke noot:
“Ik neem nu het zekere voor het onzekere. Ik speel op veilig. De tijd van haast is voorbij. Ik luister meer naar mijn lichaam. Het zal misschien cliché klinken, maar de mensen zouden dit beter allemaal doen.”
De officiële opening werd daarom met vertrouwen toevertrouwd aan schepen van toerisme Natacha Lejaeghere, die het gebeuren kordaat in goede banen leidde en de zomerambities van Westende met enthousiasme onderstreepte.
MAKSIM trapt af met zoet én muzikaal vuurwerk

Zanger MAKSIM was op 10 juli niet alleen te gast voor zijn avondconcert, maar genoot al veel vroeger mee van de JOE-beleving. Rond 17 uur verscheen hij aan het ijssalon, waar hij met zichtbaar plezier zijn eigen bubbelwafel samenstelde. Zijn keuze: een warme wafel gevuld met een bol pistache-ijs, een bol banaan, afgewerkt met Brésiliennenootjes en knapperige Mikadostaafjes.

Tegenover DJ Ann Van Elsen liet MAKSIM weten dat hij “dit echt wel lekker vindt” en graag nog eens terugkomt voor een nieuwe combinatie.

Om 20 uur stond hij vervolgens op het podium, begeleid door een liveband, waar hij met volle overgave het beste van zichzelf gaf en het publiek op gang trok voor een zomerse avond vol ritme en sfeer.
Ook viervoeters krijgen hun plekje aan het strand

JOE Parad’ice Beach denkt niet alleen aan de menselijke bezoekers. Aan de ingang van het terrein werd een stand voorzien waar honden welkom zijn om even uit te rusten. Er staan kommetjes met vers water en kleine hapjes klaar, zodat ook de trouwe viervoeters zich welkom voelen tijdens een dagje strand. Een eenvoudig gebaar, maar eentje dat door heel wat baasjes gewaardeerd wordt.
Blijf luisteren, blijf ontdekken

Het precieze programma van JOE Parad’ice Beach is bewust niet volledig vrijgegeven. Radiozender JOE houdt de verrassingen graag in leven. Andere artiesten en extra activiteiten worden de komende weken aangekondigd via hun uitzendingen en officiële website maar wij kunnen nu reeds verklappen dat Belle Perez zaterdag aanstaande een mini concert komt geven.
Het project wordt gedragen door een team dat het niet louter bij strandanimatie wil houden, maar inzet op een zintuiglijke ervaring waarbij sfeer, muziek en gastvrijheid elkaar versterken. JOE Parad’ice Beach loopt nog tot eind augustus.
Meer informatie is terug te vinden via de officiële website van JOE:
www.joe.be
( Tekst Serge Jansen van www.westnieuws.be )