Kwaliteit aan scherpe prijzen in SiVi Torhout

K

In de solden niet gevonden wat u zocht? Dan moet u op vrijdag 7 en zaterdag 8 februari naar het Sint-Vincentiusinstituut in Torhout. Daar verkopen de beroepsleerlingen op de tweede Outlet@SiVi de overstock van maar liefst acht lokale handelaren. Veel kledij, maar ook huishoudartikelen en zelfs wieleroutfits, aan scherpe prijzen.

De beurs is een initiatief van de school in samenwerking met Lokaal Bestuur Torhout en Torhout Handelt!. Outlet@SiVi combineert zo opnieuw twee hippe concepten: de pop-up en de outletstore.

‘Onze leerlingen zijn doeners’, zegt leerkracht Annelies Declerck. ‘Zij willen de handen uit de mouwen steken. Ze kennen het concept van vorig jaar en waren dan ook meteen gewonnen voor het idee van een tweede editie. De leerlingen doen trouwens alles zelf, van de promotie over het aankleden van de standen en de verkoop tot het opruimen achteraf. Ook de muziek op het event wordt door een leerling verzorgd. Jarno Pollet startte onlangs zijn eigen bedrijfje “POLLIX” op en houdt met kennis van zaken de sfeer erin! ‘

Alle leerlingen

SiVi, dat deel uitmaakt van Scholengroep Sint-Rembert uit Torhout, telt een keur aan BSO-richtingen, vooral in het studiegebied Handel. Een verkoopbeurs als deze is hen dan ook op het lijf geschreven.

‘Outlet@SiVi is een uniek totaalproject waaraan alle leerlingen, van het derde tot het zevende jaar, uit alle BSO-richtingen hun steentje bijdragen. Ze kunnen elk hun kwaliteiten uitspelen. Logistiek doet de praktische voorbereiding, Office het papierwerk, Retail de verkoop en Veiligheidsberoepen zorgt ervoor dat de dag zelf goed verloopt. De leerlingen van 7REMA hebben al voldoende ervaring om met hun eigen studentenbedrijf, Blik-it, deel te nemen’

De leraren hebben vooral een sturende functie. ‘Wij zijn er natuurlijk nauw bij betrokken’, vertelt Declerck. ‘Met de voorbereiding in de lessen realiseren we heel wat leerplandoelen. Op deze manier werken is bovendien erg motiverend. We merken dat onze leerlingen trots zijn op wat ze doen.’

Geslaagde verkoop

‘Voor ons is het project in die zin nu al geslaagd’, vervolgt ze, ‘maar we willen net als vorig jaar ook mooie verkoopcijfers voorleggen aan het einde van de dag.’
Met de fine-fleur van de Torhoutse boetieks en het studentenbedrijf van 7 REMA kan dit in elk geval geen probleem vormen. Maar liefst acht Torhoutse handelaren zegden hun medewerking aan het evenement toe. ‘Verschillende bekende winkels stallen hun goederen bij ons uit. Onze leerlingen brengen ze op 7 en 8 februari met de glimlach aan de man. Voor wie nog iets nieuws nodig heeft, een cadeautje zoekt voor Valentijnsdag of babykledij op de kop wil tikken voor een zacht prijsje, is de outlet dé geknipte gelegenheid. Zoetekauwen kunnen zichzelf bovendien ook trakteren op een stuk taart met koffie. De bar is zowel op vrijdag als zaterdag open. Niet te missen, dus!’

Pakket waardebonnen te winnen

‘Wie onze facebookpagina in de gaten houdt, kan nog eens extra voordeel doen. Dit jaar is er een pakket waardebonnen te winnen. ‘

PRAKTISCH
⦁ Outlet@SiVi vindt plaats op vrijdag 7 februari van 16.00 tot 20.30 uur en op zaterdag 8 februari van 13.00 tot 17.00 uur in het Sint-Vincentiusinstituut, Spinneschoolstraat 10, 8820 Torhout. De parking bevindt zich aan de kant van het station.
⦁ Deelnemende handelaren: Actuel Boetiek, Cool Elektro Cycles, Evadorable, Loftshop, Naaimachines Stael, Shoe kid’s, Spectra Bourgeois, Trio fashion.
⦁ Uiteraard tekent ook Blik-it, de mini-onderneming van de leerlingen van 7REMA, present.

waliteit aan scherpe prijzen in SiVi