Kortemark Verbeeldt focust in expo op het paard .

Kortemark Verbeeldt, een onderdeel van de regionale beeldbank Westhoek Verbeeldt, staat in voor de verzameling, bewaring en ontsluiting van bedreigd beeldmateriaal uit onze gemeente. Enkele keren per jaar pakken de medewerkers uit met een eigen tentoonstelling. Zo kan je binnenkort in De Roende naar een expo met tot de verbeelding sprekend archiefmateriaal waarin het paard centraal staat.

Het paard heeft immers wel vaker een prominente rol gespeeld doorheen het verleden van onze gemeente. Denk bijvoorbeeld aan de talrijke processies, aan de paardenkoersen of aan de vele boerderijen waar het paard onmisbaar was.

De gratis tentoonstelling is te bezichtigen in De Roende (Hospitaalstraat 31, Kortemark) van maandag 28 februari tot en met vrijdag 1 april, elke werkdag van 9 tot 16 uur en op zaterdag van 9 tot 11.30 uur.